Potop – film

Film Potop to najlepsze dzieło Jerzego Hoffmana. Nie mogą się z nim równać pozostałe części Trylogii, chociaż  Pan Wołodyjowski i Ogniem i mieczem, również ogląda się dobrze. Nigdy gdy oglądałem Potop, a robiłem to już wiele razy, moje wyobrażenia nie odbiegały od tych, które pojawiły się w mojej głowie gdy czytałem książkę. Wręcz przeciwnie, teraz to obrazy z filmu pojawiają się gdy czytam tą powieść. Uwidacznia się tu mistrzostwo Henryka Sienkiewicza, który stworzył tą historię i Hoffmana, który wspaniale przeniósł ją na ekran.

This entry was posted in Film and tagged , , . Bookmark the permalink.

4 comments on “Potop – film

 1. Śpiąca on said:

  Też uważam, że Potop to najlepsza część Trylogii. Ale za każdym razem, kiedy go oglądam, nie mogę ścierpieć fatalnej gry Małgorzaty Braunek. Tak skrzywdzić postać Oleńki! Ale i tak film jest świetny!

 2. Polecam wersję adaptacyjną oraz cykl pt Banda Kmicica – z łatwością można znaleźć w Google. Pozdrawiam fajna stronka dla fanów „POTOPU”

 3. Szczerze podziwiam Pana bloga. Czy masz w planie troche czesciej dodawac posty na tym portalu? Goraco pozdrawiam, Zuza

  • Witam i dzięki za komentarz.
   Ostatnio faktycznie żadko pojawiają się nowe posty, ale to koszem nowych stron, których przybyło sporo. Napisz o czym chciałabyś poczytać, postaram się jak najszybciej napisać coś na ten temat. A w najbliższym czasie powinien pojawić się opis bitwy pod Chojnicami.
   Pozdrawiam admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

76 662 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>